OEM AUTOMATIC
AS-i väyläkaapeleita käytetään AS-i järjestelmään kuuluvien komponenttien väliseen kaapelointiin, esim. logiikat, anturit, venttiilit ym.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 2 kpl |
| Johdinala | 1,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | EPDM |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -25 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 85 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 90 °C |
| Paino | 69 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Osajohtimien merkintä | johdinvärit: ruskea + sininen |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Ulkovaipan väri | Musta |
| Palonkestävyys | flame-retardant IEC/EN 60332-1-2 |
| Kaapelityyppi | BUS-kaapeli |
AS-i väyläkaapeleita käytetään AS-i järjestelmään kuuluvien komponenttien väliseen kaapelointiin, esim. logiikat, anturit, venttiilit ym.
Tämä artikkeli auttaa sinua löytämään parhaimman Ethernet-kaapelin tarpeisiisi!
Bitnerin LAN-kaapelivalikoima tarjoaa kattavan ratkaisun, kun tarvitaan laadukkaita, turvallisia ja suorituskykyisiä tiedonsiirtokaapeleita teollisuusympäristöihin, rakennusautomaatioon tai kiinteistöjen IT-verkkoratkaisuihin.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Nimellisjännite Uo/U | Max. käyttölämpötila | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
AS-I 2x1,5 mm² musta
Tuotenumero:
KAB207102015/04K
Kopioitu!
|
|
90 °C
|
Kyllä
|
|
||
|
AS-I 2x1,5 mm² keltainen
Tuotenumero:
KAB207002015/04K
Kopioitu!
|
32V
|
90 °C
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.