CONTA-CLIP
CONTA-CLIP:n KDS-KV-holkkitiivisteet M20-M63 rungolla on suunniteltu kaapeleille liittimillä tai ilman. Huolto- tai jälkiasennustöiden yhteydessä esiasennetut kaapelisarjat voidaan nopeasti ja turvallisesti ohjata kytkentäkaappiin tai koteloonsa, KDS-KV tarjoaa jopa IP66-luokkan.
Järjestelmä mahdollistaa nopean ja yksinkertaisen kokoonpanon. Uralla varustettu tiiviste estää kaapelin sivuttaisliikkeen ja varmistaa luotettavan tiivistyksen.
Tiiviste asetetaan ensin kaapelin ympärille ja sitten toiseen puolikkaaseen. Kaapelitiivisteen koosta riippuen voidaan asettaa jopa neljä tiivistettä. Tämän jälkeen kaapelitiivisteen kaksi puoliskoa voidaan helposti napsauttaa yhteen ilman työkaluja.
Kaapin sisäpuolella oleva lukkomutteri varmistaa turvallisen kiinnityksen.
·Esiasennettujen kaapeleiden takuu säilyy
·Jälkiasennus- ja huoltotyöt ovat nopeita ja ongelmattomia
·Korkean tiiveuden asennukset
·Voidaan asentaa standardimittaisiin läpivienteihin
·Sisältää halkaistavan vastamutterin
| Alkuperämaa | DE |
|---|---|
| Asennus | Ruuvi |
| Eristemateriaali | TPE |
| Halogeeniton | Kyllä |
| IP-luokka | IP66 |
| Kierteen koko | M20 |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Kierteen pituus | 15 mm |
| Kiintoavaimen leveys (AF) | 38 mm |
| Korkeus | 38,7 mm |
| Korkeus asennettuna | 23,7 mm |
| Lasikuituvahvistettu | Kyllä |
| Leveys | 40 mm |
| Materiaali | Polyamidi |
|---|---|
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Mutteri mukana toimituksessa | Kyllä |
| Paino | 11,05 g |
| Pakkauskoko | 10 kpl |
| Paloluokka | V-0 |
| Pituus | 40 mm |
| Ruuvipään halkaisija | 40 mm |
| Silikonivapaa | Kyllä |
| Tullitariffi | 39269097 |
| Väri | Musta |
CONTA-CLIP:n KDS-KV-holkkitiivisteet M20-M63 rungolla on suunniteltu kaapeleille liittimillä tai ilman. Huolto- tai jälkiasennustöiden yhteydessä esiasennetut kaapelisarjat voidaan nopeasti ja turvallisesti ohjata kytkentäkaappiin tai koteloonsa, KDS-KV tarjoaa jopa IP66-luokkan.
Järjestelmä mahdollistaa nopean ja yksinkertaisen kokoonpanon. Uralla varustettu tiiviste estää kaapelin sivuttaisliikkeen ja varmistaa luotettavan tiivistyksen.
Tiiviste asetetaan ensin kaapelin ympärille ja sitten toiseen puolikkaaseen. Kaapelitiivisteen koosta riippuen voidaan asettaa jopa neljä tiivistettä. Tämän jälkeen kaapelitiivisteen kaksi puoliskoa voidaan helposti napsauttaa yhteen ilman työkaluja.
Kaapin sisäpuolella oleva lukkomutteri varmistaa turvallisen kiinnityksen.
·Esiasennettujen kaapeleiden takuu säilyy
·Jälkiasennus- ja huoltotyöt ovat nopeita ja ongelmattomia
·Korkean tiiveuden asennukset
·Voidaan asentaa standardimittaisiin läpivienteihin
·Sisältää halkaistavan vastamutterin
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Marechal Electric on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Tässä artikkelissa tutustutaan hyvin hienosäikeisiin johtimiin ja niiden luokituksiin. Tutustu!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Kierteen koko | Kiintoavaimen leveys (AF) | Korkeus | Korkeus asennettuna | Leveys | Paino | Pakkauskoko | Pituus | Ruuvipään halkaisija | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KDS-KV halkaistava holkkitiiviste, M20, musta
Tuotenumero:
28610.4
Kopioitu!
|
M20
|
38 mm
|
38,7 mm
|
23,7 mm
|
40 mm
|
11,05 g
|
10 kpl
|
40 mm
|
40 mm
|
|
||
KDS-KV halkaistava holkkitiiviste, M25, musta
Tuotenumero:
28611.4
Kopioitu!
|
M25
|
38 mm
|
38,7 mm
|
23,7 mm
|
40 mm
|
16,3 g
|
10 kpl
|
40 mm
|
40 mm
|
|
||
KDS-KV halkaistava holkkitiiviste, M32, musta
Tuotenumero:
28612.4
Kopioitu!
|
M32
|
38 mm
|
38,7 mm
|
23,7 mm
|
40 mm
|
17,6 g
|
10 kpl
|
40 mm
|
40 mm
|
|
||
KDS-KV halkaistava holkkitiiviste, M40, musta
Tuotenumero:
28613.4
Kopioitu!
|
M40
|
68 mm
|
39,7 mm
|
24,7 mm
|
72 mm
|
37,2 g
|
5 kpl
|
72 mm
|
72 mm
|
|
||
KDS-KV halkaistava holkkitiiviste, M50, musta
Tuotenumero:
28614.4
Kopioitu!
|
M50
|
68 mm
|
39,7 mm
|
24,7 mm
|
72 mm
|
36,9 g
|
5 kpl
|
72 mm
|
72 mm
|
|
||
KDS-KV halkaistava holkkitiiviste, M63, musta
Tuotenumero:
28615.4
Kopioitu!
|
M63
|
68 mm
|
39,7 mm
|
24,7 mm
|
72 mm
|
43,9 g
|
5 kpl
|
72 mm
|
72 mm
|
|
Valitse tuote listalta.