CONTA-CLIP
Metristen läpivientien ratkaisu kokojen M20 - M63 välille CONTA-CLIP on lisännyt valikoimaansa pyöreät kaapeliläpiviennit kaapeleille, joissa on liittimet tai ilman.
Huoltoa tai jälkiasennusta varten kootut johtosarjat, kaapelit, joiden halkaisija on 2-35 mm, voidaan asettaa nopeasti ja turvallisesti laitekaappeihin tai koteloihin. Tiiveysluokka on erinomainen IP66. Modulaarinen järjestelmä varmistaa nopean ja helpon asennuksen kolmessa vaiheessa.
Luotettavan tiivisteen ja ehdottoman turvallisen istuvuuden tarjoavat myös halkaistut, kapenevat tiivisteet, joissa on aaltoleikkausprofiili, jotka kaapelien johtamisen jälkeen kaapeliläpiviennin läpi sijoitetaan kaapeleiden ympärille ja painetaan sitten kaapeliläpivientiin.
Sen jälkeen erotettava kierre ja lukkosovitin ruuvataan helposti yhteen pyöreän kehyksen kanssa kytkentäkaapin ulkopuolella. Lukituselementtien sisäpuolelle asennetut irrotettavat lukkomutterit takaavat turvallisen ja varman kiinnityksen.
| Alkuperämaa | DE |
|---|---|
| Asennus | Ruuvi |
| cUL standardi | CSA C22.2 No.14-18 |
| Eristemateriaali | TPE |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Hyväksynnät | cUL, UL |
| IP-luokka | IP66 |
| Kierteen koko | M20, M25, M32 |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Kierteen pituus | 7,5 mm |
| Korkeus | 21,5 mm |
| Korkeus asennettuna | 21,5 mm |
| Lasikuituvahvistettu | Kyllä |
| Leveys | 47,5 mm |
| Materiaali | Polyamidi 6.6 |
|---|---|
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Mutteri mukana toimituksessa | Ei |
| NEMA luokka | 12, 4X |
| Pakkauskoko | 5 kpl |
| Paloluokka | V-0 |
| Pituus | 47,5 mm |
| Silikonivapaa | Kyllä |
| Tullitariffi | 39259020 |
| UL standardi | UL 508A |
| Väri | Musta |
Metristen läpivientien ratkaisu kokojen M20 - M63 välille CONTA-CLIP on lisännyt valikoimaansa pyöreät kaapeliläpiviennit kaapeleille, joissa on liittimet tai ilman.
Huoltoa tai jälkiasennusta varten kootut johtosarjat, kaapelit, joiden halkaisija on 2-35 mm, voidaan asettaa nopeasti ja turvallisesti laitekaappeihin tai koteloihin. Tiiveysluokka on erinomainen IP66. Modulaarinen järjestelmä varmistaa nopean ja helpon asennuksen kolmessa vaiheessa.
Luotettavan tiivisteen ja ehdottoman turvallisen istuvuuden tarjoavat myös halkaistut, kapenevat tiivisteet, joissa on aaltoleikkausprofiili, jotka kaapelien johtamisen jälkeen kaapeliläpiviennin läpi sijoitetaan kaapeleiden ympärille ja painetaan sitten kaapeliläpivientiin.
Sen jälkeen erotettava kierre ja lukkosovitin ruuvataan helposti yhteen pyöreän kehyksen kanssa kytkentäkaapin ulkopuolella. Lukituselementtien sisäpuolelle asennetut irrotettavat lukkomutterit takaavat turvallisen ja varman kiinnityksen.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Marechal Electric on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Tässä artikkelissa tutustutaan hyvin hienosäikeisiin johtimiin ja niiden luokituksiin. Tutustu!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asennuslevy paksuus, max. | cUL standardi | Eristemateriaali | Hyväksynnät | Kierteen koko | Kierteen nousu | Kierteen pituus | Korkeus | Korkeus asennettuna | Leveys | Pituus | VDE standardi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
KDS-R M20-32, Pyöreä kaapeliläpivienti, 1-13mm kaapeleille
Tuotenumero:
28770.4
Kopioitu!
|
|
CSA C22.2 No.14-18
|
TPE
|
cUL, UL
|
M20, M25, M32
|
1,5 mm
|
7,5 mm
|
21,5 mm
|
21,5 mm
|
47,5 mm
|
47,5 mm
|
|
|
||
|
KDS-RGA-M20, KDS-R Lukitus Adapteri M20
Tuotenumero:
28771.4
Kopioitu!
|
7 mm
|
CSA C22.2 No. 14-18
|
|
cUL, UL
|
M20
|
1,5 mm
|
7,5 mm
|
22,5 mm
|
14,5 mm
|
37,5 mm
|
37,5 mm
|
|
|
||
|
KDS-RGA-M25, KDS-R Lukitus Adapteri M25
Tuotenumero:
28772.4
Kopioitu!
|
7 mm
|
CSA C22.2 No. 14-18
|
|
cUL, UL
|
M25
|
|
14,5 mm
|
22,5 mm
|
14,5 mm
|
37,5 mm
|
37,5 mm
|
|
|
||
|
KDS-RGA-M32, KDS-R Lukitus Adapteri M32
Tuotenumero:
28773.4
Kopioitu!
|
7 mm
|
CSA C22.2 No.14-18
|
|
cUL, UL
|
M32
|
|
14,5 mm
|
22,5 mm
|
14,5 mm
|
37,5 mm
|
37,5 mm
|
|
|
||
|
KDS-R M40-63, Pyöreä kaapeliläpivienti, 1/4 paikkainen
Tuotenumero:
28774.4
Kopioitu!
|
|
CSA C22.2 No. 14-18
|
TPE
|
cUL, UL
|
M40, M50, M63
|
|
7,5 mm
|
21,5 mm
|
21,5 mm
|
80 mm
|
80 mm
|
|
|
||
|
KDS-RGA-M40, KDS-R Lukitus Adapteri M40
Tuotenumero:
28775.4
Kopioitu!
|
7 mm
|
CSA C22.2 No. 14-18
|
|
|
M40
|
|
14,5 mm
|
22,5 mm
|
14,5 mm
|
70 mm
|
70 mm
|
|
|
||
|
KDS-RGA-M50, KDS-R Lukitus Adapteri M50
Tuotenumero:
28776.4
Kopioitu!
|
7 mm
|
CSA C22.2 No. 14-18
|
|
cUL, UL
|
M50
|
|
14,5 mm
|
22,5 mm
|
14,5 mm
|
70 mm
|
70 mm
|
|
|
||
|
KDS-RGA-M63, KDS-R Lukitus Adapteri M63
Tuotenumero:
28777.4
Kopioitu!
|
7 mm
|
|
|
cUL, UL
|
M63
|
|
14,5 mm
|
22,5 mm
|
14,5 mm
|
70 mm
|
70 mm
|
CSA C22.2 No.14-18
|
|
Valitse tuote listalta.