CONTA-CLIP
Käänteiset KDSI-SR-ruuvikehykset mahdollistavat täydellisen asennuksen kaapin ulkopuolelta. Tämä on ihanteellinen sovelluksiin, joissa paneelin sisällä on rajoitetusti tilaa.
KDSI-SR noudattaa samoja modulaarisia kokoonpanoperiaatteita kuin suosittu KDS-SR, joka kootaan sisältä.
Muutoksia käänteisiin malleihin ovat karmin avautumiskartioiden uusi peilattu geometria ja lisäpeitekehys, joka varmistaa tiiviste kumien tiukan sovituksen ulospäin ja säilyttää vedonpoiston DIN EN 62444 mukaisesti.
KDSI käyttää samoja aukkoja kuin Hartingin, Waltherin ja Ilmen kaltaisten valmistajien teollisuus liitinsarjat.
Siinä on myös samat upotteet ja IP66-sisäosat kuin KDS:n neliömäisissä ja pyöreissä versioissa.
.video-responsive{
overflow:hidden;
padding-bottom:56.25%;
position:relative;
height:0;
}
.video-responsive iframe{
left:0;
top:0;
height:100%;
width:100%;
position:absolute;
}
| Alkuperämaa | DE |
|---|---|
| Asennus | Ruuviasennus |
| Aukon leveys | 36 mm |
| Aukon pituus | 46 mm |
| cUL standardi | C22.2 No. 14-18 |
| Eristemateriaali | Polyuretaanipohjainen |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Hyväksynnät | Pending, cUL, UL |
| IP-luokka | IP66 |
| Kiinnitysruuvien kiristysmomentti | 3 |
| Kiinnitysruuvit | M5 |
| Korkeus | 24,2 mm |
| Korkeus asennettuna | 24,2 mm |
| Lasikuituvahvistettu | Kyllä |
| Leveys | 64 mm |
| Materiaali | Polyamidi 6.6 |
|---|---|
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| NEMA luokka | 4x Pending |
| Paino | 59,4 g |
| Pakkauskoko | 1 kpl |
| Paloluokka | V-0 |
| Pituus | 81 mm |
| Ruuvireikien halkaisija | 5,5 mm |
| Ruuvireikien lukumäärä | 4 kpl |
| Silikonivapaa | Kyllä |
| Tullitariffi | 39259020 |
| UL standardi | UL 508A |
| Väri | Musta |
Käänteiset KDSI-SR-ruuvikehykset mahdollistavat täydellisen asennuksen kaapin ulkopuolelta. Tämä on ihanteellinen sovelluksiin, joissa paneelin sisällä on rajoitetusti tilaa.
KDSI-SR noudattaa samoja modulaarisia kokoonpanoperiaatteita kuin suosittu KDS-SR, joka kootaan sisältä.
Muutoksia käänteisiin malleihin ovat karmin avautumiskartioiden uusi peilattu geometria ja lisäpeitekehys, joka varmistaa tiiviste kumien tiukan sovituksen ulospäin ja säilyttää vedonpoiston DIN EN 62444 mukaisesti.
KDSI käyttää samoja aukkoja kuin Hartingin, Waltherin ja Ilmen kaltaisten valmistajien teollisuus liitinsarjat.
Siinä on myös samat upotteet ja IP66-sisäosat kuin KDS:n neliömäisissä ja pyöreissä versioissa.
.video-responsive{
overflow:hidden;
padding-bottom:56.25%;
position:relative;
height:0;
}
.video-responsive iframe{
left:0;
top:0;
height:100%;
width:100%;
position:absolute;
}
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Marechal Electric on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Tässä artikkelissa tutustutaan hyvin hienosäikeisiin johtimiin ja niiden luokituksiin. Tutustu!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asennus | Aukon leveys | Aukon pituus | cUL standardi | Eristemateriaali | Hyväksynnät | Kiinnitysruuvien kiristysmomentti | Kiinnitysruuvit | Korkeus | Korkeus asennettuna | Lasikuituvahvistettu | Leveys | NEMA luokka | Paino | Pituus | Ruuvireikien halkaisija | Ruuvireikien lukumäärä | UL standardi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuotenumero:
28880.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
46 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
Pending, cUL, UL
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
4x Pending
|
59,4 g
|
81 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
|
Tuotenumero:
28881.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
68,5 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
Pending, cUL, UL
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
4x Pending
|
75 g
|
106 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
|
KDSClick kehys KDSI-SR 8/16 musta
Tuotenumero:
28882.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
91 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
cUL, UL
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
4x
|
81,8 g
|
126 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
|
KDSClick kehys KDS-SR 10/24 musta
Tuotenumero:
28883.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
113,5 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
cUL, UL
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
4x Pending
|
95,2 g
|
153 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
Tuotenumero:
28890.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
46 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
|
34,04 g
|
81 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
|
Tuotenumero:
28891.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
68,5 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
|
57,37 g
|
106 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
|
Tuotenumero:
28892.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
91 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
|
59,08 g
|
126 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
|
Tuotenumero:
28893.4
Kopioitu!
|
Ruuviasennus
|
36 mm
|
113,5 mm
|
C22.2 No. 14-18
|
Polyuretaanipohjainen
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
3
|
M5
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
Kyllä
|
64 mm
|
|
81,61 g
|
153 mm
|
5,5 mm
|
4 kpl
|
UL 508A
|
|
||
Tuotenumero:
28885.4
Kopioitu!
|
Clip on
|
|
|
C22.2 No. 14-18
|
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
|
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
64 mm
|
|
20 g
|
81 mm
|
|
|
UL 508A
|
|
||
|
Tuotenumero:
28886.4
Kopioitu!
|
Clip on
|
|
|
C22.2 No. 14-95
|
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
|
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
64 mm
|
|
20 g
|
106 mm
|
|
|
UL 508A
|
|
||
|
Tuotenumero:
28887.4
Kopioitu!
|
Clip on
|
|
|
C22.2 No. 14-18
|
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
|
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
64 mm
|
|
20 g
|
126 mm
|
|
|
UL 508A
|
|
||
|
Tuotenumero:
28888.4
Kopioitu!
|
Clip on
|
|
|
C22.2 No. 14-18
|
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
|
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
64 mm
|
|
20 g
|
153 mm
|
|
|
UL 508A
|
|
||
|
KDSClick kehys KDS-SR 1-4 musta
Tuotenumero:
28894.4
Kopioitu!
|
Clip on
|
|
|
|
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
|
|
9 mm
|
5 mm
|
|
62 mm
|
|
2,9 g
|
77 mm
|
|
|
|
|
Valitse tuote listalta.