HARTING
HARTING 100A-moduuli täyttää suurimmatkin virtatarpeet! Moduulissa on kaksi kontaktia, johon johtimet liitetään aksiaalisella ruuviliitoksella. Asennukseen vaaditaan kiristystyökalu. Tämä moduuli vie kaksi moduulipaikkaa kehyksestä.
| Liitäntä | Ruuviliitos, aksiaalinen |
|---|---|
| Max. johdinala | 25 mm² |
| Max. käyttölämpötila | 125 °C |
| Min. johdinala | 10 mm² |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Moduulipaikkojen määrä | 2 |
| Napaluku | 2 |
|---|---|
| Nimellisjännite | 1000 V |
| Nimellisvirta | 100 A |
| Tyyppi | Uros |
HARTING 100A-moduuli täyttää suurimmatkin virtatarpeet! Moduulissa on kaksi kontaktia, johon johtimet liitetään aksiaalisella ruuviliitoksella. Asennukseen vaaditaan kiristystyökalu. Tämä moduuli vie kaksi moduulipaikkaa kehyksestä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
MARECHAL ELECTRIC on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. johdinala | Min. johdinala | Tyyppi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
Han-Modular® 100A 2-nap uros ruuvi
Tuotenumero:
09140022653
Kopioitu!
|
25 mm²
|
10 mm²
|
Uros
|
|
||
Han-Modular® 100A 2-nap naaras ruuvi
Tuotenumero:
09140022753
Kopioitu!
|
25 mm²
|
10 mm²
|
Naaras
|
|
||
Han-Modular® 100A 2-nap uros ruuvi
Tuotenumero:
09140022651
Kopioitu!
|
35 mm²
|
16 mm²
|
Uros
|
|
||
Han-Modular® 100A 2-nap naaras ruuvi
Tuotenumero:
09140022751
Kopioitu!
|
35 mm²
|
16 mm²
|
Naaras
|
|
Valitse tuote listalta.