HARTING
HARTING DDD-moduulilla saat paljon kontakteja, pieneen tilaan! Tämä moduuli omaa pienen tilan käytön lisäksi vielä hyvät virran- ja jännitekesto-ominaisuudet (10A/160V). Moduulissa on 17 kontaktia, johon johtimet liitetään puristusliitännällä. Puristusliitännällä oleva malli tarvitsee erikseen kosketinpinnit, sekä työkalut asentamista varten. Tämä moduuli vie yhden moduulipaikan kehyksestä.
| Kosketinosien materiaali | Polykarbonaatti |
|---|---|
| Liitäntä | Puristusliitos |
| Max. johdinala | 2,5 mm² |
| Max. käyttölämpötila | 125 °C |
| Min. johdinala | 0,14 mm² |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Moduulipaikkojen määrä | 1 |
|---|---|
| Napaluku | 17 |
| Nimellisjännite | 150 V |
| Nimellisvirta | 10 A |
| Tyyppi | Uros |
HARTING DDD-moduulilla saat paljon kontakteja, pieneen tilaan! Tämä moduuli omaa pienen tilan käytön lisäksi vielä hyvät virran- ja jännitekesto-ominaisuudet (10A/160V). Moduulissa on 17 kontaktia, johon johtimet liitetään puristusliitännällä. Puristusliitännällä oleva malli tarvitsee erikseen kosketinpinnit, sekä työkalut asentamista varten. Tämä moduuli vie yhden moduulipaikan kehyksestä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
MARECHAL ELECTRIC on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Tyyppi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
Han-Modular® 17DDD uros puristus
Tuotenumero:
09140173001
Kopioitu!
|
Uros
|
|
||
|
Han-Modular® 17DDD naaras puristus
Tuotenumero:
09140173101
Kopioitu!
|
Naaras
|
|
Valitse tuote listalta.