IGUS
Suojattu parikierretty PUR-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 0,25 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. Parisuojattu. |
| Nimellisjännite | 300 V |
| Cu-paino | 54 kg/km |
| Paino | 125 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Parikierretty, parit kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Hyväksynnät | CEI, CSA, DNV, RU, VDE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Harmaa RAL 7016 |
| Taivutussäde | 10 x d |
| Ulkohalkaisija | 9,5 mm |
| Eristysresistanssi | 20 MΩ x km |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Max. käyttölämpötila | 80 °C |
Suojattu parikierretty PUR-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF112 (2x(2x0,25)C)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF112.02.02.02
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF112 (3x(2x0,25)C)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF112.02.03.02
Kopioitu!
|
10 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF112 (4x(2x0,25)C)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF112.02.04.02
Kopioitu!
|
11 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF112 (5x(2x0,25)C)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF112.02.05.02
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF112 (2x(2x0,5)C)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF112.05.02.02
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF112 (4x(2x0,5)C)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF112.05.04.02
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF112 (6x(2x0,5)C)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF112.05.06.02
Kopioitu!
|
14,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.