IGUS
Suojattu parikierretty TPE-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 8 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | TPE |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. |
| Nimellisjännite | 300 V |
| Cu-paino | 28 kg/km |
| Paino | 65 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Parikierretty, parit kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Hyväksynnät | CE, VDE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Sininen RAL 5011 |
| Taivutussäde | 6,8 x d |
| Ulkohalkaisija | 7 mm |
| Eristysresistanssi | 20 MΩ x km |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Min. käyttölämpötila | -35 °C |
| Max. käyttölämpötila | 100 °C |
Suojattu parikierretty TPE-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF11 (4x(2x0,14))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.01.04.02
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (18x(2x0,14))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.01.18.02
Kopioitu!
|
14 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (2x0,25)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.01.02
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (2x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.02.02
Kopioitu!
|
6,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (3x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.03.02
Kopioitu!
|
8 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (4x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.04.02
Kopioitu!
|
9 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (5x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.05.02
Kopioitu!
|
9 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (6x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.06.02
Kopioitu!
|
10 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (10x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.10.02
Kopioitu!
|
13 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (14x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.02.14.02
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (8x(2x0,34))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.03.08.02
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (4x(2x0,5))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.05.04.02
Kopioitu!
|
10 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (6x(2x0,5))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.05.06.02
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (8x(2x0,5))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.05.08.02
Kopioitu!
|
14 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (3x(2x0,75))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.07.03.02
Kopioitu!
|
11 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (4x(2x1))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.10.04.02
Kopioitu!
|
12 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF11 (6x(2x1,5))C mm² TPE
Tuotenumero:
CF11.15.06.02
Kopioitu!
|
17 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.