IGUS
Suojattu parikierretty TPE-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 8 kpl |
| Johdinala | 0,25 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | TPE |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Teräspalmikko joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. Parit suojattu (tinattu kuparilankapalmikko). |
| Nimellisjännite | 300 V |
| Cu-paino | 61 kg/km |
| Paino | 179 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Parikierretty, parit kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Hyväksynnät | CE, VDE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Sininen RAL 5011 |
| Taivutussäde | 10 x d |
| Ulkohalkaisija | 11,5 mm |
| Eristysresistanssi | 20 MΩ x km |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Min. käyttölämpötila | -35 °C |
| Max. käyttölämpötila | 100 °C |
Suojattu parikierretty TPE-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF12 (4x(2x0,25)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.02.04.02
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF12 (3x(2x0,5)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.05.03.02
Kopioitu!
|
13 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF12 (4x(2x0,5)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.05.04.02
Kopioitu!
|
14 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF12 (6x(2x0,5)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.05.06.02
Kopioitu!
|
17 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF12 (8x(2x0,5)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.05.08.02
Kopioitu!
|
20 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF12 (10x(2x0,5)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.05.10.02
Kopioitu!
|
23 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF12 (14x(2x0,5)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.05.14.02
Kopioitu!
|
23 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF12 (6x(2x1)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF12.10.06.02
Kopioitu!
|
20 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.