SAB BRÖCKSKES
RT 113 on PVC-torsiokaapeli, joka kestää jopa +/- 270° kierron 0,5 metrin matkalla. Sitä suositellaan käytettäväksi pakkaus-, puunkäsittely-, tekstiiliteollisuuteen, hitsaus- ja leikkauskoneiden valmistukseen, autoteollisuuteen, teolliseen robottirakentamiseen, sähköiseen voimansiirtoon, ohjaus- ja mittausteknologiaan, teollisuuslaitosten rakentamiseen sekä koneistuskoneiden valmistukseen.
Sopii myös robottikäyttöön!
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 3 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | 350 V |
| Nimellisjännite UL+CSA | 300 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 5,2 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 70 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | 5 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-4-1 + VDE 0207-363-4-1 |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | 12xd |
| Cu-paino | 4 kg/km |
| Paino | 31 kg/km |
| Johdineriste | PVC |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa uloimman kerroksen ympärillä |
| Osajohtimien merkintä | Värikoodaus |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet |
| Hyväksynnät | CE, UL |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Välieriste | Kuitu |
| Kaapelityyppi | Elektroniikkakaapeli |
RT 113 on PVC-torsiokaapeli, joka kestää jopa +/- 270° kierron 0,5 metrin matkalla. Sitä suositellaan käytettäväksi pakkaus-, puunkäsittely-, tekstiiliteollisuuteen, hitsaus- ja leikkauskoneiden valmistukseen, autoteollisuuteen, teolliseen robottirakentamiseen, sähköiseen voimansiirtoon, ohjaus- ja mittausteknologiaan, teollisuuslaitosten rakentamiseen sekä koneistuskoneiden valmistukseen.
Sopii myös robottikäyttöön!
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
Vetteriltä löydät kelauskoneet helpottamaan kaapelin kelausta varastorummulta toiselle rummulle tai kiepille. Saatavilla on sekä manuaalinen että automaattinen kelausvaihtoehto.
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Nimellisjännite UL+CSA | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
RT 113 3x0,14 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970301/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
350 V
|
300 V
|
|
||
|
RT 113 4x0,14 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970401/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
350 V
|
300 V
|
|
||
|
RT 113 3x0,25 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970302/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
350 V
|
300 V
|
|
||
|
RT 113 4x0,25 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970402/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
350 V
|
300 V
|
|
||
|
RT 113 7x0,25 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970702/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
350 V
|
300 V
|
|
||
|
RT 113 25x0,25 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07972502/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
350 V
|
300 V
|
|
||
|
RT 113 2x0,34 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970203/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
350 V
|
300 V
|
|
||
|
RT 113 25G0,5 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07972505/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 4G0,75 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970407/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 7G0,75 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970707/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 14G0,75 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07971407/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 2x1 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970210/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 3G1 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970310/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 4G1 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970410/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 12G1 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07971210/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 18G1 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07971810/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 25G1 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07972510/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 18G1,5 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07971815/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 25G1,5 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07972515/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 3G2,5 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970325/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 4G2,5 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970425/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 3G4 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970340/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 3G10 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970361/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 3G16 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970362/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 3G25 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970363/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
RT 113 3G35 mm² PVC
Tuotenumero:
SAB07970364/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
Valitse tuote listalta.