MOLEX
Brad Mini-Change™ liitin sarja tunnetaan myös 7/8" standardin mukaisena liittimenä. Brad Mini-Change™ liittimillä on pitkä historia sillä niiden valmistus on alkanut vuonna 1968. Mini-Change liittimet ovat yleisiä nykyäänkin tehonsyöttöliittimenä.
Tiedot |
|
|---|---|
| Kaapelin pituus | 5 m |
| Napaluku | 5 |
| Liitäntä | 7/8" |
| Liitintyyppi | Suora uros |
| Liittimen materiaali | Metalli |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Johdinala | 1,5 mm² |
| IP-luokka | IP67 |
| Kaapelin halkaisija | 12,7 mm |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Nimellisvirta | 8 A |
| Max. jännite | 300 V |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 60 °C |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -5 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -5 °C |
| Kaapelin väri | Harmaa |
Brad Mini-Change™ liitin sarja tunnetaan myös 7/8" standardin mukaisena liittimenä. Brad Mini-Change™ liittimillä on pitkä historia sillä niiden valmistus on alkanut vuonna 1968. Mini-Change liittimet ovat yleisiä nykyäänkin tehonsyöttöliittimenä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
MARECHAL ELECTRIC on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Kaapelin pituus | Napaluku | Liitäntä | Liitintyyppi | Liittimen materiaali | Soveltuvuus ketjukäyttöön | Johdinala | IP-luokka | Kaapelin halkaisija | Nimellisvirta | Max. jännite | Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | Kaapelin väri | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Mini-Change liitinkaapeli uros 5m PUR
Tuotenumero:
105006B21M050
Kopioitu!
|
5 m
|
5
|
7/8"
|
Suora uros
|
Metalli
|
Kyllä
|
1,5 mm²
|
IP67
|
12,7 mm
|
8 A
|
300 V
|
60 °C
|
-5 °C
|
-40 °C
|
-5 °C
|
Harmaa
|
|
||
|
Mini-Change liitinkaapeli uros 10m PUR
Tuotenumero:
105006B21M100
Kopioitu!
|
10 m
|
5
|
7/8"
|
Suora uros
|
Metalli
|
Kyllä
|
1,5 mm²
|
IP67
|
12,7 mm
|
8 A
|
300 V
|
60 °C
|
-5 °C
|
-40 °C
|
-5 °C
|
Harmaa
|
|
Valitse tuote listalta.