JACOB
PERFECT Fix -holkkitiiviste on suunniteltu nopeaan ja helppoon asennukseen ilman vastamutteria. Holkkitiivisteen voi asentaa yhdeltä puolelta kiristämällä alempaa mutteria vastapäivään ja myös irrottaminen käy yhtä helposti pelkästään yhdeltä puolelta. Kotelointiluokka on IP68 ja käyttölämpötila-alue -20 °C....+100 °C.
| IP-luokka | IP68 |
|---|---|
| Kierteen koko | M16x1,5 |
| Kokonaispituus | 38,5 mm |
| Max. kaapelin halkaisija | 10 mm |
| Max. käyttölämpötila (dynaaminen) | 100 °C |
| Min. kaapelin halkaisija | 5 mm |
| Min. käyttölämpötila (dynaaminen) | -20 °C |
| O-rengas | Kyllä |
|---|---|
| Pakkauskoko | 100 kpl |
| Rungon materiaali | Polyamidi |
| Tiivisteen materiaali | CR/NBR |
| Väri | Harmaa RAL 7035 |
PERFECT Fix -holkkitiiviste on suunniteltu nopeaan ja helppoon asennukseen ilman vastamutteria. Holkkitiivisteen voi asentaa yhdeltä puolelta kiristämällä alempaa mutteria vastapäivään ja myös irrottaminen käy yhtä helposti pelkästään yhdeltä puolelta. Kotelointiluokka on IP68 ja käyttölämpötila-alue -20 °C....+100 °C.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
MARECHAL ELECTRIC on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Kierteen koko | Kokonaispituus | Max. kaapelin halkaisija | Min. kaapelin halkaisija | Pakkauskoko | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Vastamutteriton holkkitiiviste, M16, harmaa RAL7035
Tuotenumero:
K341-1016-00
Kopioitu!
|
M16x1,5
|
38,5 mm
|
10 mm
|
5 mm
|
100 kpl
|
|
||
|
Vastamutteriton holkkitiiviste, M20, harmaa RAL7035
Tuotenumero:
K341-1020-00
Kopioitu!
|
M20x1,5
|
42,5 mm
|
13 mm
|
8 mm
|
100 kpl
|
|
||
|
Vastamutteriton holkkitiiviste, M25, harmaa RAL7035
Tuotenumero:
K341-1025-00
Kopioitu!
|
M25x1,5
|
48 mm
|
17 mm
|
11 mm
|
50 kpl
|
|
||
|
Vastamutteriton holkkitiiviste, M32, harmaa RAL7035
Tuotenumero:
K341-1032-00
Kopioitu!
|
M32x1,5
|
58,5 mm
|
21 mm
|
15 mm
|
100 kpl
|
|
Valitse tuote listalta.