MARECHAL ELECTRIC
Kotelointinsa ansiosta sarja on IP66/IP67‑pöly‑ ja vesitiivis sekä IK09‑iskunkestävä, mikä tekee siitä hyvin soveltuvan erilaisiin vaativiin kohteisiin. Katkaisukyky perustuu DECONTACTOR™‑tekniikkaan, jossa liitin toimii myös kuormankatkaisijana ja tarjoaa AC‑22A 63 A / 690 V sekä AC‑23A 90 A / 400 V suoritusarvot ilman erillisen kytkimen tarvetta. Johdotuksen ja käyttöolosuhteiden osalta liitin sopii 10–25 mm² hienosäikeisille ja 10–35 mm² monisäikeiseille johtimille, ja se kestää lämpötila‑alueen –40…+60 °C, mikä tekee siitä luotettavan valinnan ankariin teollisuusympäristöihin.
| Hyväksynnät | MIL-S-901D, Bureau Veritas |
|---|---|
| Häiriösuojattu | Ei |
| IP-luokka | IP66, IP67 |
| Iskunkestävyys | IK09 |
| Johdinala hienosäikeinen | 10-25 mm² |
| Johdinala monisäikeinen | 10-35 mm² |
| Kotelon materiaali | Lasikuituvahvistettu polymeeri (GRP) |
| Kotelon väri | Sininen |
| Lämpötilan kesto max | 60 °C |
| Lämpötilan kesto min | -40 °C |
| Maksimikuorma AC-2AA/AC-23A | 45 kW |
| Napaluku | 3P+E |
|---|---|
| Nimellinen katkaisukyky AC22A | 63 A/690 V |
| Nimellinen katkaisukyky AC23A | 90 A/400 V |
| Nimellinen katkaisukyky DC21A | 90 A/250 V |
| Nimellisjännite | 440 V |
| Nimellisvirta | 90 A |
| Standardit | RoHS, REACH, IEC/EN 60309-1, IEC/EN 60309-4 |
| Suurin oikosulkuvirran kesto Icc | 10 kA |
| Suurin sallittu käyttöjännite Umax | 1000 V AC/1500 V DC |
Kotelointinsa ansiosta sarja on IP66/IP67‑pöly‑ ja vesitiivis sekä IK09‑iskunkestävä, mikä tekee siitä hyvin soveltuvan erilaisiin vaativiin kohteisiin. Katkaisukyky perustuu DECONTACTOR™‑tekniikkaan, jossa liitin toimii myös kuormankatkaisijana ja tarjoaa AC‑22A 63 A / 690 V sekä AC‑23A 90 A / 400 V suoritusarvot ilman erillisen kytkimen tarvetta. Johdotuksen ja käyttöolosuhteiden osalta liitin sopii 10–25 mm² hienosäikeisille ja 10–35 mm² monisäikeiseille johtimille, ja se kestää lämpötila‑alueen –40…+60 °C, mikä tekee siitä luotettavan valinnan ankariin teollisuusympäristöihin.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
MARECHAL ELECTRIC on teollisten sähkökytkentöjen edelläkävijä, joka valmistaa mm. teollisuuspistokkeita ja pistorasioita, joiden virrankesto kattaa erittäin laajan alueen 5 A:sta aina 1250 A:n saakka.
S 99 ECO on suunniteltu dynaamisiin teollisuussovelluksiin, joissa tila on rajallinen ja kaapelilta vaaditaan pitkäikäistä suorituskykyä jatkuvassa liikkeessä.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Napaluku | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
DS6 Pistorasia, 440 VAC, 3P+E, 90A
Tuotenumero:
3164013
Kopioitu!
|
3P+E
|
440 V
|
|
||
|
DS6 Pistorasia, 440 VAC, 3P+N+E, 90A
Tuotenumero:
3164017
Kopioitu!
|
3P+N+E
|
440 V
|
|
||
DS6 pistotulppa, 250V AC, 1P+N+E, 90A
Tuotenumero:
3168015
Kopioitu!
|
1P+N+E
|
250 V
|
|
||
DS6 pistotulppa, 440V AC, 3P+N+E, 90A
Tuotenumero:
3168017
Kopioitu!
|
3P+N+E
|
440 V
|
|
Valitse tuote listalta.