SAB BRÖCKSKES
Kestävä ja taipuisa suojattu korkeajännitejohdin. Soveltuu käytettäväksi sähkö- ja hybridiajoneuvoissa maatalous-, rakennus- ja erikoisajoneuvosovelluksissa.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 1 kpl |
| Johdinala | 4 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | TPE |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| Nimellisjännite | 600/1000 V |
| Ulkohalkaisija +/-5 % | 5,8 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Taivutussäde kiinteä asennus | 5xd |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | 10xd |
| Cu-paino | 63,2 kg/km |
| Paino | 75 kg/km |
| Koestusjännite | 5000 V |
| Vaipan väri | Oranssi RAL 2003 |
| Lämpötila-alue, lyhytaikaisesti max. | 125 °C |
Kestävä ja taipuisa suojattu korkeajännitejohdin. Soveltuu käytettäväksi sähkö- ja hybridiajoneuvoissa maatalous-, rakennus- ja erikoisajoneuvosovelluksissa.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
HV 1000 C SC (1x4)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100140/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x6)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100160/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x10)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100161/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x16)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100162/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x25)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100163/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x35)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100164/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x50)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100165/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x70)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100166/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
||
|
HV 1000 C SC (1x95)C mm² TPE
Tuotenumero:
SAB39100167/K
Kopioitu!
|
Oranssi RAL 2003
|
600/1000 V
|
|
Valitse tuote listalta.