IGUS
Suojattu parikierretty PUR-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 2 kpl |
| Johdinala | 0,25 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. |
| Nimellisjännite | 300 V |
| Cu-paino | 16 kg/km |
| Paino | 29 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Parikierretty, parit kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Hyväksynnät | RU, VDE |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Harmaa RAL 7040 |
| Taivutussäde | 7,5 x d |
| Ulkohalkaisija | 5 mm |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 80 °C |
Suojattu parikierretty PUR-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF211 (2x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.01.02
Kopioitu!
|
5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (2x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.02.02
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.03.02
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (4x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.04.02
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (5x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.05.02
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (6x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.06.02
Kopioitu!
|
9 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (8x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.08.02
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (10x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.10.02
Kopioitu!
|
12 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (14x(2x0,25))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.02.14.02
Kopioitu!
|
12 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,34))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.03.03.02
Kopioitu!
|
8 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (8x(2x0,34))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.03.08.02
Kopioitu!
|
12 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (2x0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.01.02
Kopioitu!
|
5,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (2x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.02.02
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.03.02
Kopioitu!
|
9 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (4x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.04.02
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (5x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.05.02
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (6x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.06.02
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (8x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.08.02
Kopioitu!
|
13 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (10x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.10.02
Kopioitu!
|
15 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (14x(2x0,5))C mm² PUR
Tuotenumero:
CF211.PUR.05.14.02
Kopioitu!
|
15 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.