IGUS
Suojattu PVC-elektroniikkakaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 50m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 3 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. |
| Nimellisjännite | 300 V |
| Cu-paino | 16 kg/km |
| Paino | 35 kg/km |
| Johdineriste | Polypropeeni |
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Hyväksynnät | CEI, UL, VDE |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Harmaa RAL 7001 |
| Taivutussäde | 10 x d |
| Ulkohalkaisija | 4,5 mm |
| Eristysresistanssi | 20 MW x km |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Min. käyttölämpötila | -5 °C |
| Max. käyttölämpötila | 70 °C |
Suojattu PVC-elektroniikkakaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 50m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF240 (3x0,14)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.01.03
Kopioitu!
|
4,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (4x0,14)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.01.04
Kopioitu!
|
5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (5x0,14)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.01.05
Kopioitu!
|
5,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (7x0,14)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.01.07
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (14x0,14)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.01.14
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (18x0,14)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.01.18
Kopioitu!
|
8 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (24x0,14)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.01.24
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (3x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.03
Kopioitu!
|
5,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (4x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.04
Kopioitu!
|
5,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (5x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.05
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (7x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.07
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (8x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.08
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (14x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.14
Kopioitu!
|
8 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (18x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.18
Kopioitu!
|
9 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (24x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.02.24
Kopioitu!
|
11 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (2x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.02
Kopioitu!
|
5,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (3x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.03
Kopioitu!
|
5,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (4x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.04
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (5x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.05
Kopioitu!
|
6,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (7x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.07
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (10x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.10
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (14x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.14
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (18x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.18
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300 V
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (24x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF240.03.24
Kopioitu!
|
12 mm
|
300 V
|
|
Valitse tuote listalta.