OEM AUTOMATIC
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 1 kpl |
| Johdinala | 10 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | Neopreeni |
| Nimellisjännite | Uo/U 100 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 8,4 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 80 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -25 °C |
| Öljynkestävyys | Öljynkestävä |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 12 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 12 x d |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Cu-paino | 96 kg/km |
| Paino | 135 kg/km |
| Johtimet | Erittän hienosäikeiset tinatut Cu-johtimet |
| Hyväksynnät | REACH, RoHS |
| Koestusjännite | 1000 V |
| Koestusjännite, suojapalmikko | 1000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Ei |
| Ulkovaipan väri | Musta |
| Palonkestävyys | Itsestäänsammuva EN 60332-1 mukaisesti |
| Standardit | DIN VDE 0282 osan 6 tai HD 22.6 S2 mukaisesti |
Hitsauskaapeli on suunniteltu erityisesti hitsauslaitteiden kytkentään, tarjoten luotettavan ja turvallisen virransiirron vaativissa käyttöolosuhteissa. Hitsauskaapelin rakenne on optimoitu kestämään kovaa mekaanista rasitusta, mikä tekee siitä erinomaisen valinnan teollisiin ympäristöihin ja jatkuvaan käyttöön.
Hitsauskaapeli soveltuu raskaisiin ja haastaviin käyttökohteisiin erinomaisen vetolujuutensa, hyvän kemikaalienkestonsa sekä suuren taipuisuutensa ansiosta. Taipuisa rakenne helpottaa käsittelyä ja asennusta, vaikka käyttöympäristö olisi vaativa tai tilat rajalliset.
Valikoimastamme löytyy useita eri kokoja ja vaihtoehtoja eri tarpeisiin – kysy rohkeasti myös suurempia kokoja, niin autamme löytämään sopivan ratkaisun juuri sinun käyttökohteeseesi.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
H01N2-D 1x10 mm²
Tuotenumero:
KAB0210100/04K
Kopioitu!
|
Uo/U 100 V
|
|
||
|
H01N2-D 1x16 mm²
Tuotenumero:
KAB0210160/04
Kopioitu!
|
Uo/U 100 V
|
|
||
|
H01N2-D 1x25 mm²
Tuotenumero:
KAB0210250/04K
Kopioitu!
|
Uo/U 100 V
|
|
||
|
H01N2-D 1x35mm²
Tuotenumero:
KAB0210350/04K
Kopioitu!
|
Uo/U 100 V
|
|
||
|
H01N2-D 1x50 mm²
Tuotenumero:
KAB0210500/04
Kopioitu!
|
Uo/U 100 V
|
|
||
|
H01N2-D 1x70 mm²
Tuotenumero:
KAB0210700/04K
Kopioitu!
|
Uo/U 100 V
|
|
||
|
H01N2-D 1x95 mm²
Tuotenumero:
KAB0210950/04K
Kopioitu!
|
Uo/U 100 V
|
|
Valitse tuote listalta.