IGUS
Suojattu PUR-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 50m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. |
| Nimellisjännite | 300 V |
| Cu-paino | 18 kg/km |
| Paino | 38 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Hyväksynnät | CEI, DNV, RU, VDE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Harmaa RAL 7001 |
| Taivutussäde | 10 x d |
| Ulkohalkaisija | 6 mm |
| Eristysresistanssi | 20 MΩ x km |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Max. käyttölämpötila | 80 °C |
Suojattu PUR-elektroniikkakaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 50m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF240 (4x0,14)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.01.04
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (7x0,14)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.01.07
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (8x0,14)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.01.08
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (14x0,14)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.01.14
Kopioitu!
|
8 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (18x0,14)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.01.18
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (25x0,14)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.01.25
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (3x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.03
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (4x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.04
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (5x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.05
Kopioitu!
|
6,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (7x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.07
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (8x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.08
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (14x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.14
Kopioitu!
|
8 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (18x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.18
Kopioitu!
|
9 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (25x0,25)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.02.25
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (3x0,34)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.03.03
Kopioitu!
|
6 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (4x0,34)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.03.04
Kopioitu!
|
6,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (5x0,34)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.03.05
Kopioitu!
|
7 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (7x0,34)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.03.07
Kopioitu!
|
8 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (14x0,34)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.03.14
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF240 (18x0,34)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF240.PUR.03.18
Kopioitu!
|
10 mm
|
300 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.