IGUS
Suojattu PUR-ohjauskaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 0,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko kuparilangasta |
| Nimellisjännite | 300/500 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -35 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 80 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Cu-paino | 32 kg/km |
| Paino | 77 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain |
| Hyväksynnät | CE, DNV, RU |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Harmaa RAL 7040 |
| Taivutussäde | 6,8 x d |
| Ulkohalkaisija | 8 mm |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
Suojattu PUR-ohjauskaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF78 (4G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.05.04
Kopioitu!
|
8 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (5G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.05.05
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (7G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.05.07
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (9G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.05.09
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (12G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.05.12
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (18G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.05.18
Kopioitu!
|
14 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (25G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.05.25
Kopioitu!
|
16 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (3G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.07.03
Kopioitu!
|
8 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (4G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.07.04
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (5G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.07.05
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (7G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.07.07
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (12G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.07.12
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (18G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.07.18
Kopioitu!
|
15,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (36G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.07.36
Kopioitu!
|
22 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (3G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.10.03
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (4G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.10.04
Kopioitu!
|
9 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (5G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.10.05
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (7G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.10.07
Kopioitu!
|
11 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (12G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.10.12
Kopioitu!
|
14,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (18G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.10.18
Kopioitu!
|
17 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (25G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.10.25
Kopioitu!
|
19,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (3G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.03
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (4G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.04
Kopioitu!
|
10 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (5G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.05
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (7G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.07
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (12G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.12
Kopioitu!
|
15,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (18G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.18
Kopioitu!
|
19 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (25G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.25
Kopioitu!
|
22,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (36G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.36
Kopioitu!
|
26,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (42G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.15.42
Kopioitu!
|
29,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (3G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.25.03
Kopioitu!
|
10 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (4G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.25.04
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (5G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.25.05
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (7G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.25.07
Kopioitu!
|
14,5 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (12G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.25.12
Kopioitu!
|
19 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF78 (4G4)C mm² PUR
Tuotenumero:
CF78.UL.40.04
Kopioitu!
|
15 mm
|
300/500 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.