IGUS
Suojattu PVC-ohjauskaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin sovelluksiin joissa kaapeli ei altistu öljylle. Suositeltu liikematka 50m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 12 kpl |
| Johdinala | 0,25 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko kuparilangasta |
| Nimellisjännite | 300/500 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | 5 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 70 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -5 °C |
| Cu-paino | 69 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Paino | 111 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Hyväksynnät | VDE |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Taivutussäde | 7,5 x d |
| Ulkohalkaisija | 10 mm |
| Eristysresistanssi | 820 MW x km |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
Suojattu PVC-ohjauskaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin sovelluksiin joissa kaapeli ei altistu öljylle. Suositeltu liikematka 50m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF140 (12x0,25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.02.12.UL
Kopioitu!
|
10 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (5x0,34)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.03.05.UL
Kopioitu!
|
8 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (3G0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.05.03.UL
Kopioitu!
|
8 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (5G0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.05.05.UL
Kopioitu!
|
9 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (18G0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.05.18.UL
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (36G0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.05.36.UL
Kopioitu!
|
20 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (3G0,75)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.07.03.UL
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (4G0,75)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.07.04.UL
Kopioitu!
|
9 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (5G0,75)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.07.05.UL
Kopioitu!
|
9 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (7G0,75)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.07.07.UL
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (12G0,75)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.07.12.UL
Kopioitu!
|
13 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (18G0,75)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.07.18.UL
Kopioitu!
|
15 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (25G0,75)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.07.25.UL
Kopioitu!
|
17,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (2x1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.02.UL
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (3G1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.03.UL
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (4G1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.04.UL
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (5G1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.05.UL
Kopioitu!
|
10 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (7G1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.07.UL
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (12G1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.12.UL
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (18G1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.18.UL
Kopioitu!
|
16,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (25G1)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.10.25.UL
Kopioitu!
|
18,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (3G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.03.UL
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (4G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.04.UL
Kopioitu!
|
10 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (5G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.05.UL
Kopioitu!
|
11 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (7G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.07.UL
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (12G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.12.UL
Kopioitu!
|
15 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (18G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.18.UL
Kopioitu!
|
18,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (25G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.25.UL
Kopioitu!
|
22 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (36G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.15.36.UL
Kopioitu!
|
26,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (3G2,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.25.03.UL
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
300/500 V
|
|
||
|
Chainflex® CF140 (4G2,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF140.25.04.UL
Kopioitu!
|
12 mm
|
300/500 V
|
|
Valitse tuote listalta.