IGUS
Suojaamaton TPE-ohjauskaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 2 kpl |
| Johdinala | 0,14 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | TPE |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | 300/300 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -35 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 90 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -55 °C |
| Cu-paino | 4 kg/km |
| Paino | 18 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 1500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Sininen RAL 5011 |
| Taivutussäde | 3 x d |
| Ulkohalkaisija | 4,5 mm |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
Suojaamaton TPE-ohjauskaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 100m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF98.PLUS 2x0,14 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.01.02
Kopioitu!
|
4,5 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 3x0,14 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.01.03
Kopioitu!
|
4,5 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 4x0,14 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.01.04
Kopioitu!
|
5 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 8x0,14 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.01.08
Kopioitu!
|
6,5 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 3x0,25 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.02.03INI
Kopioitu!
|
5 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 4x0,25 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.02.04
Kopioitu!
|
5,5 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 8x0,25 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.02.08
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 4x0,34 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.03.04INI
Kopioitu!
|
6 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Chainflex® CF98.PLUS 4x0,5 mm² TPE
Tuotenumero:
CF98.PLUS.05.04
Kopioitu!
|
6 mm
|
300/300 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.