SAB BRÖCKSKES
SABdynamic 900 Control on taipuisa ohjauskaapeli, jolle on ominaista kestävyys, öljynkestävyys ja palonestokyky. Taipuisuutensa ansiosta se soveltuu erityisen hyvin jatkuvaan käyttöön energiansiirtoketjuissa, joissa on suurta taivutusrasitusta ja pitkiä liikematkoja. Polyuretaaniulkovaippa (PUR) takaa korkean hankautumiskestävyyden ja pitkän käyttöiän myös vaativissa olosuhteissa. Lämpötila-alueella -50 °C – +90 °C kaapeli pysyy luotettavasti toiminnassa jopa äärimmäisissä lämpötiloissa.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 2 kpl |
| Johdinala | 0,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | Uo/U 300/500 V |
| Nimellisjännite UL+CSA | 600 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 4,7 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 9,6 kg/km |
| Paino | 26 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Osajohtimien merkintä | Mustat numeroidut osajohtimet EN 50334 mukaisesti, 3 osajohtimesta alkaen keltavihreä suojajohdin |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet IEC 60228 |
| Hyväksynnät | RoHS, cULus |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Kemiallinen kestävyys | Kestää hyvin happoja, lipeää, liuottimia ja hydraulinesteitä |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · SABdynamic 900 Control (johdinluku x johdinala) mm² cUus AWM Style 21223 AWM I/II A/B 80°C 600V FT1 FT2 (nimikenumero) |
| Kaapelityyppi | Ohjauskaapeli |
SABdynamic 900 Control on taipuisa ohjauskaapeli, jolle on ominaista kestävyys, öljynkestävyys ja palonestokyky. Taipuisuutensa ansiosta se soveltuu erityisen hyvin jatkuvaan käyttöön energiansiirtoketjuissa, joissa on suurta taivutusrasitusta ja pitkiä liikematkoja. Polyuretaaniulkovaippa (PUR) takaa korkean hankautumiskestävyyden ja pitkän käyttöiän myös vaativissa olosuhteissa. Lämpötila-alueella -50 °C – +90 °C kaapeli pysyy luotettavasti toiminnassa jopa äärimmäisissä lämpötiloissa.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Nimellisjännite UL+CSA | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
SABdynamic 900 2x0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000205/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 25G0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09002505/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 36G0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09003605/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 4G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000407/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 5G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000507/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 7G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000707/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 12G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09001207/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 18G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09001807/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 25G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09002507/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 2x1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000210/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 4G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000410/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 12G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09001210/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 18G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09001810/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 25G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09002510/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 30G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09003010/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 36G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09003610/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 2x1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000215/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 3G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000315/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 4G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000415/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 5G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000515/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 7G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000715/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 12G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09001215/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 25G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09002515/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 3G2,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000325/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
||
|
SABdynamic 900 4G2,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09000425/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
600 V
|
|
Valitse tuote listalta.