IGUS
Suojattu IguPUR-liitäntäkaapeli. Öljynkestävänä soveltuu useisiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 10m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Ulkovaipan materiaali | iguPUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta. Kattavuus 60% optinen. Taivutuskestävä folioteippi kattavuus 100% optinen. |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -20 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 80 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Cu-paino | 43 kg/km |
| Paino | 90 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Hyväksynnät | CE, RU |
| Koestusjännite | 500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Väri | Vihreä RAL 6018 |
| Taivutussäde | 15 x d |
| Ulkohalkaisija | 8,5 mm |
| Nimellisjännite | 50 V |
| Johdinluku x poikkipinta mm² | (3x(2x0,14)C+ (4x0,14)+(2x0,5))C |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
Suojattu IguPUR-liitäntäkaapeli. Öljynkestävänä soveltuu useisiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 10m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Väri | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF894 (3x(2x0,14)C+(4x0,14)+(2x0,5))C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF894.001
Kopioitu!
|
Vihreä RAL 6018
|
8,5 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF894 (3x(2x0,14)C+(4x0,14)+(4x0,22)+(2x0,5))C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF894.006
Kopioitu!
|
Vihreä RAL 6018
|
9 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF894 (4x(2x0,34)+4x0,5)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF894.011
Kopioitu!
|
Vihreä RAL 6018
|
9,5 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF894 (4x(2x0,14)+4x0,5)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF894.015
Kopioitu!
|
Vihreä RAL 6018
|
8,5 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF894 ((2x0,25)+5x0,5)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF894.022
Kopioitu!
|
Vihreä RAL 6018
|
8 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF894 (2x(2x0,15)+(2x0,0,38))C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF894.028
Kopioitu!
|
Vihreä RAL 6018
|
7,5 mm
|
50 V
|
|
Valitse tuote listalta.