IGUS
IguPUR-moottorikaapeli. Öljynkestävänä soveltuu useisiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 10 m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 1,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | iguPUR |
| Nimellisjännite | 600/1000 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -20 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 80 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Liikenopeus max | 3 m/s |
| Cu-paino | 64 kg/km |
| Paino | 99 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain. |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Koestusjännite | 4000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Oranssi RAL 2003 |
| Taivutussäde | 15 x d |
| Ulkohalkaisija | 8 mm |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
IguPUR-moottorikaapeli. Öljynkestävänä soveltuu useisiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 10 m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF895 4G1,5 mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF895.15.04
Kopioitu!
|
8 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF895 4G2,5 mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF895.25.04
Kopioitu!
|
10 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF895 4G4 mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF895.40.04
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF896 (4G1,5)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF896.15.04
Kopioitu!
|
9 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF896 (4G2,5)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF896.25.04
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF896 (4G4)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF896.40.04
Kopioitu!
|
12 mm
|
600/1000 V
|
|
Valitse tuote listalta.