IGUS
Suojattu PVC-liitäntäkaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 10 m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää taivutusta. Kattavuus 55% lineaarinen, 80% optinen. |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | 5 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 70 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -20 °C |
| Cu-paino | 63 kg/km |
| Paino | 102 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Hyväksynnät | CE, RU |
| Koestusjännite | 500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Väri | Vihreä |
| Taivutussäde | 10 x d |
| Ulkohalkaisija | 9 mm |
| Nimellisjännite | 50 V |
| Johdinluku x poikkipinta mm² | (3x(2x0,14)C+ (4x0,14)+(2x0,5))C |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
Suojattu PVC-liitäntäkaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 10 m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Väri | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,14)C+(4x0,14)+(2x0,5))C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.001
Kopioitu!
|
Vihreä
|
9 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,14)C+2x(0,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.002
Kopioitu!
|
Vihreä
|
9,5 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,14)C+(4x0,14)+(4x0,25)+(2x0,5))C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.006
Kopioitu!
|
Vihreä
|
10 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (4x(2x0,25)+2x0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.009
Kopioitu!
|
Vihreä
|
8 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (4x(2x0,25)+2x1,0)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.010
Kopioitu!
|
Vihreä
|
8,5 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (4x(2x0,34)+4x0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.011
Kopioitu!
|
Vihreä
|
9 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (4x(2x0,25)C+(2x0,5))C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.014
Kopioitu!
|
Vihreä
|
10 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,25)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.016
Kopioitu!
|
Vihreä
|
9 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (4x(2x0,14)+(4x0,14)C+4x1,0)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.017
Kopioitu!
|
Vihreä
|
10 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (2x(2x0,25)+2x0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.018
Kopioitu!
|
Vihreä
|
6,5 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (3x(2x0,25)C+(3x0,25)+2x1,0)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.019
Kopioitu!
|
Vihreä
|
10 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CF211 (5x(2x0,14)+2x0,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF211.027
Kopioitu!
|
Vihreä
|
8 mm
|
50 V
|
|
Valitse tuote listalta.