IGUS
PVC-moottorikaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 100m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 1,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | 600/1000 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | 5 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 70 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -15 °C |
| Cu-paino | 64 kg/km |
| Paino | 106 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain. |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Hyväksynnät | CE, cULus |
| Koestusjännite | 4000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taivutussäde | 7,5 x d |
| Ulkohalkaisija | 8,5 mm |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
PVC-moottorikaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 100m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF30 4G1,5 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.15.04
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G2,5 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.25.04
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 5G2,5 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.25.05
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G4 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.40.04
Kopioitu!
|
12 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 5G4 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.40.05
Kopioitu!
|
13 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G6 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.60.04
Kopioitu!
|
14 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 5G6 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.60.05
Kopioitu!
|
15,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G10 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.100.04
Kopioitu!
|
17,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 5G10 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.100.05
Kopioitu!
|
20 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G16 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.160.04
Kopioitu!
|
21 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 5G16 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.160.05
Kopioitu!
|
24 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G25 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.250.04
Kopioitu!
|
25,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G35 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.350.04
Kopioitu!
|
29 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF30 4G50 mm² PVC
Tuotenumero:
CF30.500.04
Kopioitu!
|
35 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.15.04
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G2,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.25.04
Kopioitu!
|
12 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (5G2,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.25.05
Kopioitu!
|
13 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G4)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.40.04
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (5G4)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.40.05
Kopioitu!
|
15 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G6)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.60.04
Kopioitu!
|
16 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (5G6)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.60.05
Kopioitu!
|
18 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G10)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.100.04
Kopioitu!
|
20,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (5G10)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.100.05
Kopioitu!
|
22,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G16)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.160.04
Kopioitu!
|
23,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G25)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.250.04
Kopioitu!
|
28,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G35)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.350.04
Kopioitu!
|
32,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G50)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.500.04
Kopioitu!
|
37,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF31 (4G70)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF31.700.04
Kopioitu!
|
43 mm
|
600/1000 V
|
|
Valitse tuote listalta.