Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 1,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Nimellisjännite | 600/1000 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | 5 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 70 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -20 °C |
| Liikenopeus max | 3 m/s |
| Cu-paino | 64 kg/km |
| Paino | 121 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdineriste | TPE |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Koestusjännite | 4000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Oranssi RAL 2003 |
| Taivutussäde | 15 x d ketjussa. 8 x d kiinteä asennus. |
| Ulkohalkaisija | 8 mm |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
PVC-moottorikaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin sovelluksiin joissa kaapeli ei altistu öljylle. Suositeltu liikematka 10m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF885 4G1,5 mm² PVC
Tuotenumero:
CF885.15.04
Kopioitu!
|
8 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF885 4G2,5 mm² PVC
Tuotenumero:
CF885.25.04
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF885 4G4 mm² PVC
Tuotenumero:
CF885.40.04
Kopioitu!
|
12 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF885 4G6 mm² PVC
Tuotenumero:
CF885.60.04
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF885 4G10 mm² PVC
Tuotenumero:
CF885.100.04
Kopioitu!
|
17 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF885 4G16 mm² PVC
Tuotenumero:
CF885.160.04
Kopioitu!
|
20 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF886 (4G1,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF886.15.04
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF886 (4G2,5)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF886.25.04
Kopioitu!
|
11 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF886 (4G4)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF886.40.04
Kopioitu!
|
13 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF886 (4G6)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF886.60.04
Kopioitu!
|
14,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF886 (4G10)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF886.100.04
Kopioitu!
|
18,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF886 (4G16)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF886.160.04
Kopioitu!
|
21 mm
|
600/1000 V
|
|
Valitse tuote listalta.