IGUS
PVC-moottorikaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 10m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää taivutusta. Kattavuus 55% lineaarinen, 80% optinen. |
| Nimellisjännite | 600/1000 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -5 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 70 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -20 °C |
| Cu-paino | 149 kg/km |
| Paino | 250 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Hyväksynnät | CE, cULus |
| Koestusjännite | 4000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Oranssi RAL 2003 |
| Ulkohalkaisija | 12 mm |
| Johdinluku x poikkipinta mm² | (4 G 1,5+(2x1,5)C)C |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
PVC-moottorikaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin mutta myös ulkokäyttöön lämpötilan ollessa yli 5°C. Suositeltu liikematka 10m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF210 (4G1,5+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.15.15.02.01
Kopioitu!
|
12 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF210 (4G2,5+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.25.15.02.01
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF210 (4G4,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.40.15.02.01
Kopioitu!
|
15 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF210 (4G6,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.60.15.02.01
Kopioitu!
|
16,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF210 (4G1,5+2x(2x0,75)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.15.07.02.02
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF210 (4G2,5+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.25.15.02.02
Kopioitu!
|
15,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF210 (4G4,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.40.15.02.02
Kopioitu!
|
17 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF210 (4G6,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF210.UL.60.15.02.02
Kopioitu!
|
18,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G0,75+(2x0,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.07.05.02.01.UL
Kopioitu!
|
11 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G1,5+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.15.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
13 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G2,5+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.25.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
14 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G4,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.40.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
16 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G6,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.60.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
18,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G10,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.100.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
22,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G16,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.160.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
24,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G25,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.250.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
29,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G35,0+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.350.15.02.01.UL
Kopioitu!
|
33 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G0,75+2x(2x0,34)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.07.03.02.02.UL
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G1,0+2x(2x0,75)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.10.07.02.02.UL
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G1,5+2x(2x0,75)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.15.07.02.02.UL
Kopioitu!
|
14,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G2,5+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.25.15.02.02.UL
Kopioitu!
|
17 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G4,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.40.15.02.02.UL
Kopioitu!
|
18,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G6,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.60.15.02.02.UL
Kopioitu!
|
20,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G10,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.100.15.02.02.UL
Kopioitu!
|
24 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G16,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.160.15.02.02.UL
Kopioitu!
|
27 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G25,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.250.15.02.02.UL
Kopioitu!
|
31 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF21 (4G35,0+2x(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF21.350.15.02.02.UL
Kopioitu!
|
34 mm
|
600/1000 V
|
|
Valitse tuote listalta.