IGUS
PVC-servokaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin sovelluksiin joissa kaapeli ei altistu öljylle. Suositeltu liikematka 10 m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Ulkovaipan materiaali | PVC |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta. Kattavuus 60% optinen. Taivutuskestävä folioteippi kattavuus 100% optinen. |
| Nimellisjännite | 600/1000 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -5 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 70 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -20 °C |
| Liikenopeus max | 3 m/s |
| Cu-paino | 132 kg/km |
| Paino | 212 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain. |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Koestusjännite | 4000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Oranssi RAL 2003 |
| Taivutussäde | 15 x d |
| Ulkohalkaisija | 11,5 mm |
| Johdinluku x poikkipinta mm² | (4G1,5+(2x1.5)C)C |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
| Kiihtyvyys | 20 |
PVC-servokaapeli. Soveltuu pääasiassa sisätiloihin sovelluksiin joissa kaapeli ei altistu öljylle. Suositeltu liikematka 10 m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF887 (4G1,5+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF887.15.15.02.01
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF887 (4G2,5+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF887.25.15.02.01
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF887 (4G4+(2x1,5)C)C mm² PVC
Tuotenumero:
CF887.40.15.02.01
Kopioitu!
|
14,5 mm
|
600/1000 V
|
|
Valitse tuote listalta.