IGUS
TPE-moottorikaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 4 kpl |
| Johdinala | 1,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | TPE |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | 600/1000 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -35 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 90 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Cu-paino | 58 kg/km |
| Paino | 109 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Kierretty kerroksittain |
| Hyväksynnät | CE, cULus, DNV |
| Koestusjännite | 4000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taivutussäde | 7,5 x d |
| Ulkohalkaisija | 8,5 mm |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
TPE-moottorikaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® CF34 4G1,5 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.15.04.D
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4G2,5 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.25.04.D
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4G4 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.40.04.D
Kopioitu!
|
12 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4G6 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.60.04.D
Kopioitu!
|
14 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 5G6 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.60.05.D
Kopioitu!
|
15,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4G10 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.100.04.D
Kopioitu!
|
17 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 5G10 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.100.05.D
Kopioitu!
|
19,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4G16 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.160.04.D
Kopioitu!
|
20,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 5G16 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.160.05.D
Kopioitu!
|
23 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4G25 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.250.04.D
Kopioitu!
|
25 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4x6 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.60.04.O.PE.D
Kopioitu!
|
14 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4x10 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.100.04.O.PE.D
Kopioitu!
|
17 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 4x16 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.160.04.O.PE.D
Kopioitu!
|
20,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF34 3x50 mm² TPE
Tuotenumero:
CF34.UL.500.03.O.PE.D
Kopioitu!
|
31 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G0,5)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.05.04
Kopioitu!
|
8 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G0,75)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.07.04
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G1,5)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.15.04
Kopioitu!
|
9,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G2,5)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.25.04
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G4)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.40.04
Kopioitu!
|
13,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G6)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.60.04
Kopioitu!
|
16 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G10)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.100.04
Kopioitu!
|
19,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G16)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.160.04
Kopioitu!
|
23 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (4G25)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.250.04
Kopioitu!
|
27,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (3x6)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.60.03.O.PE
Kopioitu!
|
14,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (3x10)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.100.03.O.PE
Kopioitu!
|
17,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (3x16)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.160.03.O.PE
Kopioitu!
|
21 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (3x25)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.250.03.O.PE
Kopioitu!
|
24,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (3x35)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.350.03.O.PE
Kopioitu!
|
28,5 mm
|
600/1000 V
|
|
||
|
Chainflex® CF35 (3x50)C mm² TPE
Tuotenumero:
CF35.UL.500.03.O.PE
Kopioitu!
|
33,5 mm
|
600/1000 V
|
|
Valitse tuote listalta.