SAB BRÖCKSKES
Taipuisa energiansiirtoketjukaapeli S 200 C mattapintaisella PUR-ulkovaipalla (pienikitkainen) soveltuu parhaiten teollisuuskäyttöön esim. teollisuusroboteissa, manipulaattoreissa, syöttölaitteissa, puunkäsittely- ja pakkauslaitteissa, metsäkoneissa, autoteollisuudessa ja työstökoneissa sekä energiansiirtoketjuissa. Tämä kaapeli täyttää hyvin esim. korkeavarastojen ohjausten korkeat laatuvaatimukset. EMC-ominaisuuksien optimoimiseksi Cu-suojaus tulee maadoittaa.
Kysy myös muita napalukuja ja poikkipintoja (mm²) sekä UL- ja CSA-hyväksyttyä mallia S 970 CHP.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 2 kpl |
| Johdinala | 0,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| Yhteinen EMC-suoja | Palmikko tinatusta Cu-langasta |
| Nimellisjännite | Uo/U 300/500 V |
| Ulkohalkaisija +/-5 % | 6,8 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä TMPU DIN VDE 0282 osan 10 + HD 22.10 mukaisesti |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 7,5 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 38,4 kg/km |
| Paino | 51 kg/km |
| Johdineriste | TPE |
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa uloimman kerroksen ympärillä |
| Osajohtimien merkintä | Mustat numeroidut osajohtimet EN 50334 mukaisesti, 3 osajohtimesta alkaen keltavihreä suojajohdin |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat Cu-johtimet VDE 0295 luokan 6 + IEC 60228 luokan 6 + EN 60228 luokan 6 mukaisesti |
| Hyväksynnät | RoHS |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Koestusjännite, suojapalmikko | 2000 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Harmaa RAL 7000 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Kemiallinen kestävyys | Kestää hyvin happoja, lipeää, liuottimia ja hydraulinesteitä |
| Säteilynkestävyys | 5x10⁷cJ/kg |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Sisävaippa | SABIX® |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · S 200 C (Johdinluku ja poikkipinta-ala) |
| Kaapelityyppi | Ohjauskaapeli |
Taipuisa energiansiirtoketjukaapeli S 200 C mattapintaisella PUR-ulkovaipalla (pienikitkainen) soveltuu parhaiten teollisuuskäyttöön esim. teollisuusroboteissa, manipulaattoreissa, syöttölaitteissa, puunkäsittely- ja pakkauslaitteissa, metsäkoneissa, autoteollisuudessa ja työstökoneissa sekä energiansiirtoketjuissa. Tämä kaapeli täyttää hyvin esim. korkeavarastojen ohjausten korkeat laatuvaatimukset. EMC-ominaisuuksien optimoimiseksi Cu-suojaus tulee maadoittaa.
Kysy myös muita napalukuja ja poikkipintoja (mm²) sekä UL- ja CSA-hyväksyttyä mallia S 970 CHP.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Halogeeniton | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
S 200 C 2x0,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840205
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 3G0,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840305
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 4G0,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840405
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 5G0,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840505
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 7G0,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840705/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
Tuotenumero:
SAB07841205/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 18G0,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07841805/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 25G0,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07842505
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 2x0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07840207
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 3G0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07840307/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 4G0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07840407/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 5G0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07840507/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 7G0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07840707/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 12G0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07841207/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 18G0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07841807
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 25G0,75 mm²
Tuotenumero:
SAB07842507/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 2x1 mm²
Tuotenumero:
SAB07840210
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 3G1 mm²
Tuotenumero:
SAB07840310
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 4G1 mm²
Tuotenumero:
SAB07840410
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 5G1 mm²
Tuotenumero:
SAB07840510
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 7G1 mm²
Tuotenumero:
SAB07840710
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 12G1 mm²
Tuotenumero:
SAB07841210/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 18G1 mm²
Tuotenumero:
SAB07841810
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 25G1 mm²
Tuotenumero:
SAB07842510
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 2x1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840215
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 3G1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840315/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 4G1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840415/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 5G1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840515/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 7G1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840715/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 12G1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07841215/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 18G1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07841815/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 25G1,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07842515
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 3G2,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840325/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 4G2,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840425/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 5G2,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840525/K
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 7G2,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07840725
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 12G2,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07841225
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 18G2,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07841825
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
||
|
S 200 C 25G2,5 mm²
Tuotenumero:
SAB07842525
Kopioitu!
|
Harmaa RAL 7000
|
Uo/U 300/500 V
|
Kyllä
|
|
Valitse tuote listalta.