SAB BRÖCKSKES
S 99 ECO on pienen kapasiteetin, erittäin taipuisa energiansiirtoketjukaapeli, joka sopii hyvin dynaamisiin teollisuussovelluksiin joissa asennustila on rajallinen. Sen pieni ulkohalkaisija ja erittäin pieni taivutussäde, vain 3 × ulkohalkaisija, mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen ahtaissa tiloissa. Kaapeli pysyy taipuisana myös matalissa lämpötiloissa ja on hankautumisen- sekä öljy- ja kemikaalikestävä. Optimoidun rakenteensa ansiosta S 99 ECO takaa pitkän käyttöiän myös miljoonien taivutuskertojen jälkeen lyhyillä matkoilla. Tämä tekee siitä täydellisen valinnan vaativiin automaatio- ja tuotantoprosesseihin, joissa kaapeli on jatkuvassa liikkeessä.
S 99 ECO on saatavilla
Kaapelina poikkipinta-alalla 0,5 mm² - 50 mm²
Johtimena poikkipinta-ala 300 mm² asti
Johtimien määrä 1 - 65
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 5 kpl |
| Johdinala | 0,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Ei |
| Nimellisjännite | Uo/U 300/500 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 5,4 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 24 kg/km |
| Paino | 43 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Osajohtimien merkintä | Mustat numeroidut osajohtimet EN 50334 mukaisesti, 3 osajohtimesta alkaen keltavihreä suojajohdin |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet IEC 60228 |
| Hyväksynnät | RoHS |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Kemiallinen kestävyys | Kestää hyvin happoja, lipeää, liuottimia ja hydraulinesteitä |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · S 99 ECO (Johdinluku x poikkipinta-ala) |
| Kaapelityyppi | Ohjauskaapeli |
S 99 ECO on pienen kapasiteetin, erittäin taipuisa energiansiirtoketjukaapeli, joka sopii hyvin dynaamisiin teollisuussovelluksiin joissa asennustila on rajallinen. Sen pieni ulkohalkaisija ja erittäin pieni taivutussäde, vain 3 × ulkohalkaisija, mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen ahtaissa tiloissa. Kaapeli pysyy taipuisana myös matalissa lämpötiloissa ja on hankautumisen- sekä öljy- ja kemikaalikestävä. Optimoidun rakenteensa ansiosta S 99 ECO takaa pitkän käyttöiän myös miljoonien taivutuskertojen jälkeen lyhyillä matkoilla. Tämä tekee siitä täydellisen valinnan vaativiin automaatio- ja tuotantoprosesseihin, joissa kaapeli on jatkuvassa liikkeessä.
S 99 ECO on saatavilla
Kaapelina poikkipinta-alalla 0,5 mm² - 50 mm²
Johtimena poikkipinta-ala 300 mm² asti
Johtimien määrä 1 - 65
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
S 99 ECO 5G0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740505/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 7G0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740705/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 12G0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09741205/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 18G0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09741805/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 25G0,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09742505/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 2x0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740207/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 3G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740307/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 4G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740407/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 5G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740507/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 7G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740707/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 18G0,75 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09741807/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 2x1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740210/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 7G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740710/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 12G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09741210/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 18G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09741810/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 25G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09742510/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 36G1 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09743610/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 2x1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740215/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 3G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740315/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 4G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740415/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 5G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740515/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 7G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740715/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 12G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09741215/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 25G1,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09742515/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 2x2,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740225/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 3G2,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740325/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 4G2,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740425/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 5G2,5 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740525/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 3G6 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740360/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 5G6 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740560/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 3G10 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740361/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 1x16 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740162/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 1x25 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740163/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO 1x35 mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09740164/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
Valitse tuote listalta.