SAB BRÖCKSKES
S 99 C ECO on pienen kapasiteetin, erittäin taipuisa häiriösuojattu energiansiirtoketjukaapeli, joka sopii hyvin dynaamisiin teollisuussovelluksiin joissa asennustila on rajallinen. Sen pieni ulkohalkaisija ja erittäin pieni taivutussäde, vain 3 × ulkohalkaisija, mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen ahtaissa tiloissa. Kaapeli pysyy taipuisana myös matalissa lämpötiloissa ja on hankautumisen- sekä öljy- ja kemikaalikestävä. Optimoidun rakenteensa ansiosta S 99 C ECO takaa pitkän käyttöiän myös miljoonien taivutuskertojen jälkeen lyhyillä matkoilla. Tämä tekee siitä täydellisen valinnan vaativiin automaatio- ja tuotantoprosesseihin, joissa kaapeli on jatkuvassa liikkeessä.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 12 kpl |
| Johdinala | 0,5 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | PUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| Nimellisjännite | Uo/U 300/500 V |
| Ulkohalkaisija +/-10 % | 8,1 mm |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -50 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus max. | 90 °C |
| Lämpötila-alue, liikuteltava asennus min. | -40 °C |
| Öljynkestävyys | Erittäin hyvä - TMPU acc. to EN 50363-10-2 + VDE 0207-363-10-2 |
| Taivutussäde kiinteä asennus | Min. 3 x d |
| Taivutussäde liikuteltava asennus | Min. 7,5 x d |
| Cu-paino | 81,4 kg/km |
| Paino | 103 kg/km |
| Johdineriste | SABIX® |
| Johdinjärjestys | Kerroksittain, kuituvaippa jokaisen kerroksen ympärillä |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Osajohtimien merkintä | Mustat numeroidut osajohtimet EN 50334 mukaisesti, 3 osajohtimesta alkaen keltavihreä suojajohdin |
| Johdinmerkintä | Numerokoodattu |
| Johtimet | Kirkkaat CU-johtimet IEC 60228 |
| Hyväksynnät | RoHS |
| Koestusjännite | 2000 V |
| Käyttö | Liikuteltava asennus |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Vaipan väri | Musta RAL 9005 |
| Taipuisuus | Erittäin hyvä |
| Parikierretty | Ei |
| Kemiallinen kestävyys | Kestää hyvin happoja, lipeää, liuottimia ja hydraulinesteitä |
| Säänkestävyys | Erittäin hyvä |
| Välieriste | Kuitu |
| Painatus kaapelissa | SAB BRÖCKSKES · D-VIERSEN · S 99 C ECO (Johdinluku x poikkipinta-ala) |
| Kaapelityyppi | Ohjauskaapeli |
S 99 C ECO on pienen kapasiteetin, erittäin taipuisa häiriösuojattu energiansiirtoketjukaapeli, joka sopii hyvin dynaamisiin teollisuussovelluksiin joissa asennustila on rajallinen. Sen pieni ulkohalkaisija ja erittäin pieni taivutussäde, vain 3 × ulkohalkaisija, mahdollistavat tilaa säästävän asennuksen ahtaissa tiloissa. Kaapeli pysyy taipuisana myös matalissa lämpötiloissa ja on hankautumisen- sekä öljy- ja kemikaalikestävä. Optimoidun rakenteensa ansiosta S 99 C ECO takaa pitkän käyttöiän myös miljoonien taivutuskertojen jälkeen lyhyillä matkoilla. Tämä tekee siitä täydellisen valinnan vaativiin automaatio- ja tuotantoprosesseihin, joissa kaapeli on jatkuvassa liikkeessä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Vaipan väri | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
S 99 ECO (12G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09841205/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (18G0,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09841805/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (3G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840307/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (5G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840507/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (7G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840707/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (12G0,75)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09841207/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (25G1)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09842510/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (4G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840415/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (3G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840315/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (5G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840515/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (7G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840715/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (12G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09841215/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (50G1,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09845015/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (3G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840325/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (5G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09840525/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
||
|
S 99 ECO (12G2,5)C mm² PUR
Tuotenumero:
SAB09841225/K
Kopioitu!
|
Musta RAL 9005
|
Uo/U 300/500 V
|
|
Valitse tuote listalta.