IGUS
Suojattu IguPUR-väyläkaapeli. Öljynkestävänä soveltuu useisiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 10m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinluku | 2 kpl |
| Johdinala | 0,25 mm² |
| Ulkovaipan materiaali | iguPUR |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta. Kattavuus 60% optinen. |
| Nimellisjännite | 50 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -20 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 80 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Liikenopeus max | 3 m/s |
| Cu-paino | 19 kg/km |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Paino | 58 kg/km |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Koestusjännite | 500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Violetti RAL 4001 |
| Taivutussäde | 12,5 x d |
| Ulkohalkaisija | 8 mm |
| Impedanssi | 150 Ω |
| Kenttäväylä | Profibus |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
Suojattu IguPUR-väyläkaapeli. Öljynkestävänä soveltuu useisiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 10m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® Profibus (2x0,25)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF898.001
Kopioitu!
|
8 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® CAN-Bus (2x0,5)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF898.021
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® Cat5e (4x(2x0,14))C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF898.045
Kopioitu!
|
7 mm
|
50 V
|
|
||
|
Chainflex® Profinet (4x0,34)C mm² iguPUR
Tuotenumero:
CF898.060
Kopioitu!
|
7 mm
|
50 V
|
|
Valitse tuote listalta.