IGUS
Suojattu TPE-väyläkaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Tiedot |
|
|---|---|
| Ulkovaipan materiaali | TPE |
| Häiriösuojattu | Kyllä |
| EMC-suoja | Palmikko tinatusta kuparilangasta joka kestää erityisen hyvin taivutusta. Kattavuus 70% lineaarinen, 90% optinen. |
| Nimellisjännite | 30 V |
| Lämpötila-alue min. ketjukäyttö | -35 °C |
| Lämpötila-alue max. ketjukäyttö | 70 °C |
| Lämpötila-alue, kiinteä asennus min. | -40 °C |
| Cu-paino | 32 kg/km |
| Paino | 84 kg/km |
| Johdinmerkintä | Värikoodattu |
| Hyväksynnät | CE, cULus, DNV |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Koestusjännite | 500 V |
| Soveltuvuus ketjukäyttöön | Kyllä |
| Ulkovaipan väri | Violetti RAL 4001 |
| Taivutussäde | 10 x D |
| Ulkohalkaisija | 9 mm |
| Impedanssi | 150 Ω |
| Kenttäväylä | Profibus |
| Johdinluku x poikkipinta mm² | (2x0,25)C |
| Liikkuviin sovelluksiin | Kyllä |
Suojattu TPE-väyläkaapeli. Öljynkestävänä ja laajan lämpötila-alueen vuoksi soveltuu useimpiin sovelluksiin, sisä- ja ulkokäyttöön. Suositeltu liikematka 400m asti.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Suojauksen lisäksi kaapeli on päällystetty ulkovaipalla, jonka tehtävänä on suojata kaapelin sisäosia. Eri vaippamateriaalit suojaavat esimerkiksi mekaaniselta rasitukselta, lämpötilavaihteluilta ja kemiallisilta aineilta.
Teollisessa tiedonsiirrossa kaapelin laatu ratkaisee. Profinet-kaapelit on suunniteltu varmistamaan häiriötön ja toimintavarma tiedonsiirto myös vaativissa olosuhteissa ja pitkillä etäisyyksillä.
Edustamme Euroopan parhaimpia omaan alaansa erikoistuneita asiakaslähtöisiä kaapelivalmistajia. Lue lisää!
SAB Bröckskesin SABorganic S 1000 edustaa uuden aikakauden kaapelisuunnittelua, jossa yhdistyvät huippuluokan tekniset ominaisuudet ja vastuullinen materiaalivalinta.
Nyt on täydellinen hetki hankkia laadukkaita tuotteita reilusti alennettuun hintaan.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulkohalkaisija | Nimellisjännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|
|
Chainflex® Profibus (2x0,25)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.001
Kopioitu!
|
9 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Profibus (2x0,25)C+4x1,5 mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.002
Kopioitu!
|
12,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Profibus (2x0,25)C+3G0,75 mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.003
Kopioitu!
|
11 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Interbus (3x(2x0,25))C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.010
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Interbus (3x(2x0,25)+(3G1))C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.011
Kopioitu!
|
10 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® CAN-Bus (4x0,25)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.020
Kopioitu!
|
6,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® CAN-Bus (2x0,5)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.021
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® CAN-Bus (4x0,5)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.022
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® DeviceNet ((2xAWG24)C+2xAWG22)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.030
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® DeviceNet ((2xAWG18)C+2xAWG15)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.031
Kopioitu!
|
11,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® CC-Link (3xAWG20)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.035
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Cat5 (4x0,25)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.040
Kopioitu!
|
7 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Cat5e (4x(2x0,15))C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.045
Kopioitu!
|
8 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Cat6 (4x(2x0,15))C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.049
Kopioitu!
|
8,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Cat6a (4x(2x0,15)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.050
Kopioitu!
|
10 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Cat7 (4x(2x0,15)C)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.052
Kopioitu!
|
10,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® FireWire 2x(2x0,15)C+2x(0,34)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.055
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® Profinet (4x0,38)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.060
Kopioitu!
|
7,5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® USB ((2xAWG28)+2xAWG20)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.065
Kopioitu!
|
5 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® USB ((2xAWG24)+2xAWG20)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.066
Kopioitu!
|
6 mm
|
30 V
|
|
||
|
Chainflex® DVI (4x(2xAWG28)C+(2xAWG28)+3xAWG28)C mm² TPE
Tuotenumero:
CFBUS.070
Kopioitu!
|
9 mm
|
30 V
|
|
Valitse tuote listalta.